close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Klucze płasko-oczkowe z grzechotką.

Najlepsze klucze płasko-oczkowe z grzechotką?

-1-

 

Większość producentów narzędzi ręcznych na rynku posiada w swojej ofercie  klucze płasko-oczkowe z grzechotką. Narzędzie to na pewno usprawni pracę niejednej osobie. Przykręcanie i odkręcanie śrub kluczem płasko-oczkowym wyposażonym w grzechotkę ułatwia i przyspiesza ten proces. Szczególnie gdy dostęp to śruby, bądź nakrętki jest utrudniony.

 

Klucz z grzechotką jest dużo droższy w porównaniu do klasycznego klucza płasko-oczkowego nie wyposażonego w grzechotkę. Średnio 4 do 5 razy więcej będziemy musieli zapłacić za klucz z grzechotką, niż za zwykły klucz płasko-oczkowy. Mechanizm grzechotki w kluczach, w których mamy możliwość zmiany kierunku pracy za pomocą przełącznika nie jest tak wytrzymały, jak w przypadku mechanizmu jednokierunkowego. Chcąc zmienić kierunek pokręcania w kluczu bez przełącznika wystarczy obrócić klucz, a uzyskamy ten sam efekt.

Zastosowanie grzechotki w płaskim kluczu to zdecydowanie bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością usprawni i ułatwi pracę tym narzędziem. W wideo poniżej możecie zobaczyć i dowiedzieć się więcej na temat zdecydowanie najlepszych kluczy płaskich z grzechotką firmy WERA. Obecnie producent oferuje cztery najczęściej używane rozmiary kluczy 10, 13, 17 i 19. Klucze można kupować pojedynczo lub w zestawie. Oprócz funkcji przytrzymywania nakrętki i grzechotki z mechanizmem 80 zębów, klucz wykonany jest z niezwykłą starannością i dokładnością, a dodatkowo rewelacyjnie wygląda. Producent oferuje nieograniczoną w czasie gwarancję na wady materiałowe. W przypadku reklamacji tego narzędzia zostaje ono wymienione na nowe. Jeśli chcesz zobaczyć prezentację klucza JOKER wykonaną przez producenta kliknij tu.

Pracując tym kluczem możemy wyeliminować problemy napotkane podczas odkręcania śrub z objechanym (zjechanym lub zużytym ) łbem, dzięki blaszce zamontowanej na główce klucza. Zatem oprócz funkcji przytrzymywania nakrętki i zapobieganiu ześlizgiwania się klucza możemy bez problemu odkręcać śruby z zużytym łbem. Ceny kluczy zaczynają się ok. 80 -90 zł (Roz. 10)

Zobacz podobne wpisy:

Jak odkręcić zużytą śrubę sześciokątną?

Źródła:1

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter

Skomentuj