1
Z pewnością część z Was widziała już wideo promocyjne magicznego preparatu Ultra-Ever Dry. Preparat Ultra-Ever Dry to produkt wykorzystujący Nano-technologię. Po zastosowaniu tego środka na powierzchni danego przedmiotu tworzy się przestrzeń zamkniętego w bańce powietrza, które odpycha działanie substancji ciekłych takich jak woda lub olej, tworząc ochronną „tarczę”. Na dzień dzisiejszy w języku Polskim jest niewiele informacji na temat tego preparatu. Technologia hydrofobiczna była już pokazywana jakiś czas temu w Internecie, ale przez innego producenta. Jak długo wytrzymuje powłoka Ultra-Ever Dry? Na jakich materiałach można zastosować ten preparat oraz w jakich temperaturach zachowuje on swoje właściwości? Pytania na te i inne odpowiedzi znajdziecie czytając dalej.
Reklama produktu.
Polecam obejrzeć prezentację produktu z konferencji TED z polskimi napisami
Kliknij tutaj aby zobaczyć wideo
Po zastosowaniu preparatu Ultra-Ever Dry tworzy się niezwykłe zjawisko, które sprawia, że brud i woda nie przywiera do powierzchni, nie wchłania w nią. Na wideo pokazano kilka przykładowych zastosowań tego preparatu. Pierwsza moja myśl to: „ciekawe czy sprawdziłoby się na samochodzie”, pewnie nie tylko ja miałem taką pierwszą myśl 🙂
Z tego co się zorientowałem to preparat Ultra-Ever Dry na lakierze się nie sprawdzi głównie dlatego, że preparat po nałożeniu nie jest idealnie przezroczysty, ewentualnie można byłoby go wypróbować na aluminiowych felgach – szczególnie na przednich :-).
1
Nie przeciągając dłużej przedstawiam właściwości i korzyści jakie wynikają ze stosowania tego preparatu:
– utrzymanie przedmiotów suchych – woda i inne substancje ciekłe nie wsiąkają,
– tworzenie powłoki antykorozyjnej na przedmiocie, która chroni przed wodą i wilgocią – w zasadzie kontakt pomiędzy cząsteczkami wody, a bazowym materiałem nie istnieje,
– tworzenie powłoki odpornej na mróz – materiał pozostaje suchy, nie występuje efekt formowania się szronu,
– tworzenie powłoki przeciw zabrudzeniu, odpornej na kurz, brud, wodę i inne płyny, które zawierają bakterie,
– „samoczyszcznie” – środek Ultra-Ever Dry odpycha brudną wodę oraz gęste oleje i pozostawia powierzchnię czystą oraz wolną od bakterii. W przypadku pojawienia się osadu na powierzchni po dłuższym czasie od nałożenia środka, wystarczy powierzchnie umyć strumieniem czystej wody lub podmuchem sprężonego powietrza.
– wydłużenie żywotności i okresu użytkowania przedmiotów, które zostały pokryte powłoką Ultra-Ever Dry.
Przykładowe zastosowanie preparatu Ultra-Ever Dry : śruby i nakrętek, sprzęt i narzędzia, rękawice, ochrona stalowych konstrukcji przed korozją.
To by było na tyle jeśli chodzi o korzyści i ogóle zastosowanie tego preparatu. Teraz kilka najczęściej zadawanych pytań.
1.Na jakie temperatury powłoka jest odporna?
2.Na jak długo powłoka zachowuje swoje właściwości?
3.Z jakimi materiałami można stosować Ultra-Ever Dry?
4.Na jaką powierzchnię wystarczy 1 galon czyli niecałe 3,8 litra?
5.W jaki sposób nanosi się środek?
6.Jaki kolor ma preparat?
7.Z jakimi chemicznymi substancjami środek nie współpracuje?
1
Aplikacja środka na powierzchnię przedmiotów lub elementów następuje w dwóch etapach. Pierwszy etap to nakładanie „dolnej” warstwy, oczywiście na oczyszczoną powierzchnię. Następnie po ok. 20-30 minutach należy nałożyć górną warstwę która schnie ok. 5-10 minut. Czas schnięcia można skrócić, stosując podmuch ciepłego powietrza np. zwykłą suszarką do włosów. Koszt dolnej warstwy w ilości 0,95L to ok. 170zł, natomiast górna warstwa również w ilości 0,95L kosztuje ok. 308zł. Dodatkowo podczas nanoszenia preparatu należy wyposażyć się w gumowe rękawice, maskę i okulary. Środek najlepiej nakładać za pomocą pistoletu natryskowego i kompresora. Można też zastosować, zamiast kompresora i pistoletu, ręczne dozowniki. Należy tu jednak zwrócić uwagę, aby nie korzystać z dozowników po płynie do szyb itp.
W mojej opinii produkt jest bardzo interesujący. Ciekawi mnie jak preparat sprawdziłby się na ubraniach dla motocyklistów, aluminiowych felgach, elewacjach budynków, znakach drogowych. Jeśli macie jakieś propozycje na zastosowanie tego preparatu lub chcielibyście uzupełnić artykuł, piszcie w komentarzach :-).
Poniżej kilka propozycji od producenta:
1
Zastosowanie Ultra-Ever Dry
– Silniki – Silniki elektryczne
– Narzędzia i akcesoria do malowania
– Pojazdy przeznaczone do pracy – Betoniarki
– Łodzie
– Narzędzia
– Śruby, nakrętki
– Do zabezpieczania materiału budowlanego
– Meble zewnętrzne, ogrodowe – Poręcze, Schody
– Płyta kamienna – Cegła
– Beton (powłoka chroni przed wilgocią i deszczem)
– Ciuchy lub cokolwiek co często przemaka
– Metal (tworzy warstwę chroniącą przed korozją)
– Wszędzie tam, gdzie nie chcesz mieć zamarzniętej powierzchni
Źródła:1
Ja pomyślałem, że można by to wykorzystać w łazience tzn. w kabinie prysznicowej i na umywalce, dzięki czemu nie brudziłyby się. W artykule napisano, że „mydła/detergenty nie współpracują”, więc ciekawe czy chodzi także o środki czystości typu żele pod prysznic i mydła w płynie.
Z tego co się zorientowałem to żele i mydła pod prysznic nie będą współpracowały z tym preparatem, ale pomysł bardzo dobry, nawet gdzieś na YT można znaleźć filmik, z użyciem Ultra Ever Dry na muszli klozetowej. Dla bardziej zainteresowanych i chcących zgłębić temat odsyłam na stronę producenta, gdzie można znaleźć więcej odpowiedzi na pytania dotyczące tego preparatu: http://www.spillcontainment.com/ultra-ever-dry-faqs
A jak się Wam podobają takie arannżacje z umywalkami betonowymi? Co o nich sądzicie? Pozdr, Martka D
a gdyby zastosować do samochodów. ( zawsze czyste 😀 ) bez rdzy !!!
w łazienkach ?!! to dopiero początek całe biurowce.
a na statkach, zmniejszy opór wody i co za tym idzie oszczędność paliwa
wiecie ile spala kontenerowiec wyobrazcie sobie ile by zaoszczędził.
ten środek gdyby był tańszy ulepszył by troszkę ten świat 🙂
Wszystko pieknie az nie zaczniesz używać spryskiwacza,)
Farby superhydrofobowe (a do takich zalicza się m.in. Ultra Ever Dry) zdaniem ekspertów mogą zrewolucjonizować nasze życie. Równie efektowny filmik prezentuje inny producent tego typu farb:
http://www.rynekfarb.pl/superhydrofobowa-farba-od-ross-nanotechnology/
A czy ten preparat podrażnia skóre? Przez ile nie trzeba by się było myć, 2 miesiące, może 8 ? 🙂
Pewnie byś się bardzo szybko przegrzał, bo preparat zablokowałby wydzielanie potu 🙂
Zastosowanie tego preparatu na szybach samochodowych trwale, mogło by uratować tysiące istnień ludzkich. Nie każda szyba posiada wycieraczkę a słaba widoczność kończy się czasem tragicznie. To samo się tyczy szyb zamarzniętych. Tu mogło by tu przynieść nieocenione korzyści.
A zabezpieczenie antykorozyjne podwozia ?
Tarcie błota, sól, oleje, pewnie skróci okres przydatności ? Zapewne preparat wymaga w tym wypadku udoskonalenia, większego uplastycznienia – grubości pokrycia ? ale widzę tutaj zastosowanie.
No i profile zamknięte. Znikłby problem szybko gnijących klap, progów, nadkoli ?
Tylko czy ktoś z producentów „niepsujących się” do utraty gwarancji aut pójdzie na to ?
Gdzie można kupić ten produkt?
witam:) również chciał bym wiedzieć gdzie można dostać to cudo? czy można kupić to w naszym cudownym kraju?
MAŁO TEGO! Jakby wymalować brzegi rzek, mury domów to można by uniknąć powodzi
a niby jakim cudem geniuszu? To nie zmniejszy ilości wody w rzece przecież, pomyśl trochę.
JESZCZE MNIEJ TEGO! Jakby wymalować niebo, nie padał by deszcz
a niby jakim cudem geniuszu? Nieba nie da się pomalować przecież, pomyśl trochę.