close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Jak założyć żyłkę do kosy?

Zakładanie żyłki do kosy spalinowej jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Na wideo zobaczysz w jaki sposób nawinąć żyłkę na szpulę. Mam nadzieje, że poradnik będzie Ci pomocny. Nawijanie żyłki zaprezentowałem na kosie spalinowej firmy Stihl model FS 38.

Kolejne wideo znalazłem na amerykańskim kanale Stihl na Youtube. Filmik co prawda jest po angielsku, ale wydaje mi się, że wszystko jest zaprezentowane w jasny i zrozumiały sposób. Na filmie można zobaczyć zakładanie żyłki do 3 różnych typów głowic.

Kilka porad:

-Pamiętaj o odpowiedniej średnicy żyłki. Do każdego typu głowicy jest przewidziana określona jej średnica. Informacje na temat tego jakiej żyłki musisz użyć znajdziesz w dokumentacji dostarczonej do kosy podczas zakupu lub z tyłu na opakowaniu głowicy

-Długość żyłki jaką trzeba nawinąć na szpulę również powinna być podana w dokumentacji.

 

PS. Już wkrótce uzupełnię wpis o kolejne wideo, w którym pokażę jak założyć żyłkę do kosy firmy Partner.

 

Zobacz inne wpisy z kategorii Poradniki

Jak usunąć zadrapania z ramy motocykla?

Jak odkręcić śrubę sześciokątną z objechanym łbem?

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter

One Response to “ “Jak założyć żyłkę do kosy?”

  1. benek pisze:

    wszystko ok ale za pedantryczny pokaz czysczenia 🙂 prościej użyć kompresora na powietrze lub zwykłej szczotki do zamiatania

Skomentuj