close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Mocna grzechotka z młotkiem Wera KOLOSS.

Twarda sztuka!

1

To nieprzeciętne narzędzie łączy w sobie funkcję dwóch najczęściej używanych narzędzi, czyli młotka oraz grzechotki do kluczy nasadowych (nasadek) i adapterów. Narzędzie zostało stworzone do ciężkiej pracy, w której nie ma miejsca na delikatność i łagodne traktowanie narzędzia. Wera KOLOSS to jedyna na rynku grzechotka, którą można pobijać. Jest bardzo dobrze zaprojektowana i solidnie wykonana. Mechanizm grzechotki, który jest niewrażliwy na uderzenia, może przenosić ogromne momenty. Zatem przyjrzyjmy się bliżej możliwościom tego narzędzia i konfiguracjom zestawów oferowanych przez niemieckiego producenta.

Kształt główki grzechotki zaprojektowano w taki sposób, aby zabezpieczyć zabierak pod klucz nasadowy przed uszkodzeniem. Zmiana kierunku pracy odbywa się poprzez zmianę położenia zabieraka. Plusem zastosowania tej prostej techniki zmiany kierunku jest to, że nie wykorzystuje ona przełącznika zmiany kierunku, który jest bardzo wrażliwy na uderzenia i zmniejsza trwałość mechanizmu grzechotki.

1

Trzon narzędzia wykonany z rury w połączeniu z ergonomiczną rękojeścią tłumi drgania występujące podczas uderzeń obuchem o element. Do grzechotki można dokupić gumowe nakładki na obuchy, które skutecznie chronią elementy i ich powierzchnie podczas używania grzechotki jako młotka. Oprócz nakładek można również dokupić ramię, które zwiększa długość narzędzia (682mm), co z kolei pozwala nam pracować grzechotką z większym momentem, aż do 600Nm! Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w momencie zastosowania dodatkowego ramienia nie należy już używać grzechotki jako młotka. Kolejnym elementem uzupełniającym do tego narzędzia jest stożkowy trzpień centrujący otwory, szczególnie przydany przy wznoszeniu rusztowań. Montaż ramienia jak i trzpienia centrującego jest bardzo prosty. Grzechotka występuje w jednej wersji z zabierakiem na 1/2 cala. Cały osprzęt dodatkowy można dokupić osobno. Wera proponuje dwa zestawy Koloss. W pierwszym  znajdziemy grzechotkę wraz z nakładkami na obuchy, w drugim grzechotkę z nakładkami oraz dodatkowym ramieniem. Sworzeń centrujący nie występuje w żadnym z zestawów, można go dokupić wyłącznie osobno.

Mechanizm grzechotki pozwala na pracę już od 6o. Jak na grzechotkę z młotkiem odporną na uderzenia i z zabierakiem na ½” trzeba przyznać, że to imponujący wynik. Kąt pracy 6o uzyskano dzięki zastosowaniu podwójnego mechanizmu zapadkowego i pomimo 30 zębów efekt pracy  jest taki, jakby była to przekładania z 60-cioma zębami.

1

Rękojeść grzechotki jest bardzo dobrze wyprofilowana i wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego przyjemnego w dotyku i nie powodującego odcisków na dłoniach. Możliwość zamontowania narzędzia do paska nadaje mu możliwości mobilne i eliminuje noszenie ze sobą młotka.

Gdzie najlepiej sprawdzi się grzechotka? Głównie przy budowie i serwisowaniu pojazdów użytkowych, ale również w przemyśle okrętowym, górniczym, lotniczym, kolejowym i drogowym.

Grzechotka do ciężkich zadań, bo tak można ją nazwać, na pewno sprawdzi się podczas pracy, w której dużą rolę odgrywa czas. Nieustanna zmiana narzędzia przez pracownika może znacznie wydłużyć czas pracy.

Używałeś zwykłej grzechotki jako młotka? Po jakimś czasie musiałeś kupić nową grzechotkę? Jeśli tak było, możesz to zmienić inwestując w to Multi-narzędzie przeznaczone właśnie do tego typu prac.

Pierwsze próby stworzenia Koloss’a czyli grzechotki z młotkiem? W tym przypadku  młotek wyposażono w grzechotkę a nie odwrotnie, ale funkcje takie same jak w Koloss’ie 🙂

2

Źródła: 1 2

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter

Skomentuj