close

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Szczypce Knipex Cobra 87 01 250 vs nowy model 87 21 250 – porównanie

knipex-87-01-250-vs-87-21-250Szczypce Cobra to jedno z najchętniej i najczęściej kupowanych narzędzi niemieckiego producenta firmy Knipex. To bardzo pomocne narzędzie dla mechaników, hydraulików oraz majsterkowiczów. Część z Was z pewnością miała styczność z tym użytecznym narzędziem i ma wyrobioną opinię na jego temat. Dzisiejszy wpis jest porównaniem szczypiec Knipex Cobra model 87 01 250 oraz nowego modelu 87 21 250. Co się zmieniło i czy nowy model jest lepszy od poprzedniego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie czytając dalej.

Całkiem niedawno Knipex wypuścił na rynek nowy model bardzo popularnych szczypiec z serii Cobra o numerze katalogowym 87 21 250 i nazwie Quick Set. Pierwsze co  rzuca się w oczy to niebieski przycisk, dużo mniej atrakcyjny wizualnie – nie tylko w mojej opinii. Dlaczego nie pozostał w kolorze takim jak w poprzednim modelu? Nie wiadomo :-). Kolejna i zdecydowanie najbardziej istotna zmiana to inny mechanizm regulacyjny. knipex-COBRA-87-01-250-vs-87-21-250

W starym modelu widać, że zęby w prowadnicy występują po obu jej stronach, natomiast w nowej wersji zęby regulacyjne występują tylko z jednej strony. Zęby w nowym modelu są mniejsze i nachylone pod większym kątem. Taki system regulacji można spotkać w innym modelu Cobry, ale tylko w wersji chromowanej z izolowanymi rękojeściami – czyli przeznaczonym dla osób „pracujących pod napięciem” (Knipex 87 26 250).

 

Jakie korzyści posiada nowa Cobra i czy warto zainwestować w tą nowość?

knipex-COBRA-87-21-250

Quick Set – czyli szybkie ustawienie (regulacja) na chwytanym elemencie. Zarówno w starym, jak i w nowym modelu regulacja następuje bezpośrednio na  przedmiocie, ale w modelu 87 21 250 szybkość i wygoda regulacji jest po prostu lepsza. Zobaczcie sami.

Kolejną zaletą nowego modelu  szczypiec jest szybsza i wygodniejsza regulacja bezpośrednio na chwytanym przedmiocie. W szczypcach występuje 28 pozycji regulacji (w starym modelu jest 25). Maksymalny zakres rozwarcia szczęk pozostał niezmieniony i wynosi 50mm dla profili okrągłych. Rękojeści i szczęki chwytające pozostały niezmienione.

Podsumowanie

Nowy model szczypiec do rur Knipex Cobra 87 21 250 Quick Set z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Oprócz zalet, o których wspomniałem wyżej Cobra zachowała swoją funkcjonalność, samo-zaciskające szczęki mają nadal tą samą geometrię i z taką samą łatwością zaciskają się na przedmiotach.

Zobacz inne wpisy z kategorii Porównania narzędzi:

Porównanie rękojeści wkrętakowych w zestawie z końcówkami

Duży komplet kluczy płasko-oczkowych VS szczypce wielofunkcyjne?

Porównanie wkrętarek akumulatorowych – jakie akumulatory do wkrętarki?

Porównanie Grzechotek

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter

Skomentuj